Hlavní stránka ROOYA

Korálkárna

webshop Rooya
Qítko Olomouc Ostravaright-top-white
členů12358 členů
Jméno:
Heslo:


 Výhody členství
 Registrace
 Zapomněl/a jste heslo?
right-down-white
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

right-top-white
Kalendář akcí
« červen 2017»
poútstčtsone1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
right-down-white
Šárka Rooya Design

right-top-white
Spolupracujeme


right-down-white

Lektoři kurzů

Alexandra Lysenko Alexandra Lysenko

SnowMirna o sobě říká: "Odmalička jsem se věnovala různým tvůrčím pracem. Zkusila jsem asi vše: vyšívání, jemné drátování, makramé, vypalování do dřeva, háčkovaní, ale v současné době mě nejvíce baví šití korálků. Dělám šperky na přání a pořádám kurzy korálkování. Hlavně mám ráda, když se mé maličkosti někomu líbí a přináší radost. Velmi často používám vinuté perle i jiné doplňky ze skla, které dělá můj manžel." S tvorbou Alexandry se můžete seznámit zde: http://www.fler.cz/snowmirna
Dagmar Prudká Dagmar Prudká

Jmenuji se Dagmar Prudká a narodila jsem se v Olomouci. V Praze žiji už velmi dlouho. Výtvarným činnostem - jako koníčku - se věnuji skoro celý život. V poslední době jsem přišla do věku, kdy hrát si je zase dovoleno. Začala jsem s profesionální tvorbou přáníček, gratulací a kondolencí. Vytvářím je za pomoci nejrůznějších technik cardmakingu a scrapbookingu. Pracuji s Big Shotem, výseky, raznicemi, embosovacími kapsami. Využívám akvarelové a akrylové barvy, strukturovací pasty a tekuté perly pro tvorbu pozadí. Používám razítka a razítkovací barvy, embosování za horka i za sucha, i třpytky a kovové komponenty. Zabývám se také výrobou obálek na míru.

Mou tvorbu nejdete ZDE.
Daniela Lokajová Daniela Lokajová

Daniela žije v Praze a začala se věnovat korálkům v roce 2013. Kreslení, šití, háčkování, modelařina, hlavolamy jí bavily od dětství. Vlastní dětství je už v nedohlednu, tak si začala hrát a lámat hlavu s korálky.
Je autorkou návodů pro časopis Korálki a věnuje se šitým šperkům.
Darí Fejtková Darí Fejtková

Návrhářka bižuterie, která do své tvorby nápaditě začleňuje různé techniky, například kumihimo. Vede kurzy šperků z komponentů . Darí je zakladatelkou akce Korálek ke korálku pro domov Sue Ryder a svoje dovednosti Vám představila již i v televizi. Založila také Korálkovou školu více na www.dari.cz
Davide Penso Davide Penso

Italský designer a sklář z benátského ostrova Murano se sklem zabývá přes 20 let a učí tvorbu vinutých a foukaných perlí od roku 1999.
Je zastoupen v několika sbornících moderního umění a v mnoha galeriích po celém světě. Je externím pedagogem Boston University a také školy Abate Zanetti. Úzce spolupracuje s módními návrháři.
Poprvé v Praze učil v prosinci 2009, a protože měly kurzy veliký úspěch, v létě a na podzim 2010 se 3x zopakovaly. Navštívil nás i v roce 2011 a 2012 a nyní se vrací opět. Každý další kurz je plný novinek!
www.davidepenso.com

Kurzy lektora:
PRAHA: Kurz foukaných korálků pro pokročilé 25. 6. 2017 NE
Dominika Jiřičná Dominika Jiřičná

Narodila se na Hané v městě Olomouc. Vystudovala Umělecko-průmyslovou školu v Praze na Žižkově se zaměření na výrobu hraček a dekorativních předmětů. Jako dcera královny korálků Šárky Rooyi se nevyhnula snad žádné hobby technice. Nejvíc jí ale chytila výroba šperků ze všech možných i nemožných materiálů, šité šperky, bižuterní beton a vinutí na kahanu. V korálkárně Rooya vám ráda poradí s čímkoliv :)

Kurzy lektora:
PRAHA: Korálkování pro začátečníky 28. 6. 2017 ST
PRAHA: Základy šitého šperku - obšívaný kabošon 11. 7. 2017 ÚT
PRAHA: Šperky z bižuterního betonu 12. 7. 2017 ST
PRAHA: Vinuté perle retro puntíky 26. 7. 2017 ST
PRAHA: Vinuté perle - zlomky a frity 1. 8. 2017 ÚT
Izabela Machútová Izabela Machútová

Tvoření mě provází už od dětství. Různým výtvarným technikám jsem se naučila v "lidušce" (dnes ZUŠ), ruční práce jako pletení, šití, drhání ovládám díky trpělivosti mé mamky. Dnešní doba nabízí neuvěřitelné množství nových technik, materiálů, dovedností. Mnohé jsem vyzkoušela, některé vzájemně kombinuji, pár jich je odsunuto "na potom". Nejraději maluji a kreslím, snažím se tuto zálibu přetavit do praktických věcí - jako například tašky, batohy, polštáře. Srdeční záležitostí je enkaustika - malování horkým voskem. A protože jsem i trošku marnivá, ráda se zdobím vlastnoručně vyrobenými šperky. Kreslení a tvorba šperků spolu souvisí a navzájem se prolínají. Propojit hemisféry, probudit fantazii, naučit se trpělivosti, naučit se tvořit si svůj život. Takový je cíl mých kurzů. Prostřednictvím kreativních výtvarných technik najít potenciál ukrytý v každém z vás, podpořit individuální dovednosti a schopnosti, učinit sebe a svět šťastnější, barevnější, spokojenější. Více o kurzech a mé tvorbě www.izabellart.cz
Jana Veselá Jana Veselá

Věnuji se klasickému smaltu - přes 20 let a posledních devět let intenzivně i modelovacímu stříbru Art Clay Silver. S touto technikou jsem v ČR profesionálně zahájila činnost asi před devíti lety, kdy jsem si udělala velké kurzy Level 1 a Level 2. Po nich následovalo ještě školení Keum boo, kurz modelovacího zlata - Level 3, Filigrán a na závěr i tzv. mistrovské zkoušky. Dnes jsem i certifikovaným dovozcem Art Clay materiálů japonské firmy Aido pro ČR. Dlouho jsem jen pracovala, trénovala a učila se zvládání technik a materiálu vůbec. Po nasbírání dostatku zkušeností jsem přistoupila k výuce a vedení kurzů. Čím víc do tajů nádherného materiálu pronikám, tím se mi zdá zajímavější a přináší mi větší radost. Modelovací stříbro je nádherný materiál... Přijďte si ho vyzkoušet! www.janavesela.cz www.fler.cz/atelier-stribra
Kateřina Baciková Kateřina Baciková

Kateřina se věnuje korálkům mnoho let a její velkou předností je preciznost a vkus. Najraději má háčkování s korálky, techniku korálkové výšivky, shibori, obšívání aj. Píše návody pro časopis Korálki a můžete se s ní potkat na stánku Rooya jako s lektorkou při různých prodejních akcích.
Klara Alba Klara Alba

Jsem maminka dvou chlapečků, nyní na mateřské dovolené. Šperky jsou mou velkou láskou. Kreslení, keramika, linoryt, malování na sklo, na kameny, zdobení všeho druhu, to vše dělám vlastně již od mala. Občas šiji, nebo háčkuji korálky, dělám scrapbooking,cínuji, začala jsem malovat tuší, Sumi-e a akvarel. A když jsem poznala polymer, nebyla jsem již k zastavení. Nejvíce se věnuji patinám a povrchovým úpravám polymeru. To mě fakt baví, říkám, že bych patinu dala i na chleba s máslem, kdyby to šlo :-) Vlastně neustále zkouším něco nového, abych doplnila své informace. Ráda kombinuji více technik a různé druhy materiálů dohromady. Vyrábím hlavně velké “viditelné” šperky, protože si myslím, že ženu utváří šperk, správně zvolený tak dokáže ženě dodat sílu a sebevědomí. Navíc nyní studuji i obor Zlatník-Klenotník, abych se naučila, jak pracovat s drahými kovy a začala jsem se podrobněji učit vlastnosti drahokamů a polodrahokamů, kterými bych později chtěla zdobit své šperky. Jsem blázen do leopardích vzorů, do lebek, egyptské kultury, kamenů a zlaté barvy. Mou tvorbu najdete na https://www.flickr.com/photos/klaraalba/ (https://www.flickr.com/photos/klaraalba/) Jsem organizátorkou v pořadí již druhého ročníku úspěšné facebookové soutěže s názvem Česko-Slovenská šperkařská výzva, kde se snažím spojit dohromady šperkaře všeho druhu. https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/ (https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/)
Markéta Jelínková Markéta Jelínková

Jmenuji se Markéta Jelínková a jsem z Prahy. Od malička mě bavilo a zajímalo tvoření všeho druhu. Po mateřské dovolené jsem začala šít hračky a plést čepice nejen pro své děti. Postupem času se mi dostal do ruky háček. Háčkování mě natolik zaujalo, že v poslední době vyrábím hračky, brože i módní doplňky touto technikou. V kurzech Vám ráda přiblížím tvoření háčkem.
Marta Špalková Marta Špalková

Marta se narodila v Kladně a je vyučená cukrářka. Doma má dvě děti, manžela a potkana. Mezi její koníčky patří hlavně Fimo, korálkování, drátování, malování triček a pěstování masožravek. Modelování z polymerové hmoty Fimo se věnuje skoro pět let. Dnes patří k nejlepším českým autorkám. Vede kurzy různých fimo technik, publikuje v časopisech a mohli jste jí vidět v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
TADY se můžete podívat, co všechno Marta umí.....:-))
Petra Kejlová Petra Kejlová

Jmenuji se Petra Kejlová, narodila jsem se ve Zlíně, ale v Praze žiji již 18 let. Do tvoření z korálků a polymerů jsem se zamilovala před 7 lety, díky své lásce k orientálnímu tanci, který mě výtvarně nastartoval. Pod názvem Kejka šperky tvořím a učím oficiálně více jak 5 let. Prošla jsem spoustou kurzů a workshopů pod vedením našich předních polymerových výtvarnic, ale zúčastnila jsem se také řady větších polymerových akcí s účastí předních světových lektorek a jejich úžasných technik. Miluji barvy, jejich ladění, nápadité kompletace a kombinování s korálky. Učila jsem ve výtvarném krámku v Rakovníku, vedla jsem kurzy v Praze u Stoklasy, dvakrát ročně dělám workshopy na prodejní výstavě Kreativita v Dubči a učila jsem základy tvoření z polymeru i ve škole, kde jsem tvořila s dětmi prvního stupně. Asi nezapřu učitelské geny po mé mamince, která ještě ve svých 70 letech stále učí :) Mám ráda výzvy a tak často tvořím i na zakázku. Mou práci najdete na FB stránkách https://www.facebook.com/PKejlova.
Simona Spáčilová Simona Spáčilová

Simona Spáčilová je milá a kreativní žena, kurzy s ní jsou pohlazením po duši a příjemnou zábavou. V dílně Rooya si s ní můžete vytvořit pískové mandaly na různá témata. Prodává také potřeby pro tvorbu mandal z písku.
Šárka Rooya Jiřičná Šárka Rooya Jiřičná

Čmárá si, plete, háčkuje a šije od mala, bižu a šperky tvoří asi osm let. Narodila se ve slovenských Košicích ve znamení Panny, vyrostla u řeky Desné v Jeseníkách. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu v Olomouci, nyní žije a tvoří v Praze. Živila se marketingem léků, dokud ji nepohltil rodinný korálkový cirkus, kde je holkou pro všechno.

Protože duší rozpolcený experimentátor, vyzkoušela snad už všechny dostupné techniky, ale nejraději vine skleněné korálky a přidává je do šperků s minerály, stříbrem a jinými materiály. Ráda fotí a píše.Vydává tvořivý dvouměsíčník Korálki. Občas se s patřičnou trémou objevila v pořadu ČT Sama doma a Novy Rady ptáka Loskutáka a Snídaně s Novou. Spolupracovala s Fler.tv. V dílně Rooya i jinde učí vinutí skleněných perlí v mnoha různých obměnách a pokročilostech. Také modelování ze stříbra Art Clay Silver, skleněnou mozaiku, malování na vodní hladině EBRU a jiné kreativní techniky.

Vinuté perle můžete zakoupit v obchodě Rooya, Blanická 6, Praha 2 (www.rooya.cz). Její tvorbu si můžete prohlédnout a zakoupit na Fleru
Veronika Ziminka Mráziková Veronika Ziminka Mráziková

Je to Pražačka každým coulem narozená uprostřed Vltavy na ostrově Štvanice ve znamení panny. Nevystudovala žádnou uměleckou školu jak by se mohlo zdát, ale ekonomku, což teď zúročuje při práci jako bankovní poradce. Kromě toho je ještě redaktorkou časopisu Korálki a miluje pavouky. Živého pavouka, ale vyměnila za kočku s kocourem. Nepohrdne kávou a sladkostmi z domácích kuchyní nebo čokoládou. Nerada sportuje, přesto ji přítel občas donutí a můžete ji potkat v ulicích Prahy, obvykle vysmátou jako lečo jak nakukuje do ženských dekoltů, protože čerpá inspiraci. Ziminka na kurzech učí mj. geometrické tvary jako je kostička, hranatý nebo kulatý donut, kulička, kapka a jiné. Dále kytičky, 3D zvířátka... Technik, které ovládá je však daleko víc a stále se učí nové. V poslední době tráví spoustu času tím, že šije z japonských korálků Miyuki.
Vlasta Polreichová Vlasta Polreichová

Vystudovala pedagogickou fakultu obor výtvarná výchova. Různým výtvarným technikám se věnuje zhruba 15 let a 9 roky tyto techniky také vyučuje. Nejraději má malbu na hedvábí, pletení z pedigu a obrazy na plátně technikou decoupage. Baví ji také korálkování, malování na sklo, drátování, malba na textil atd. Stále se snaží naučit, pochytit a odkoukat něco nového.
její web: tvorive napady.wbs.cz a fotogalerie prací
Vratislava Vlaďka Wolfová Vratislava Vlaďka Wolfová

Vratislava Wolfová - studio Wallerie - www.studiowallerie.wz.cz Kreativní tvorbě se věnuje od 14ti let, začala pleteným svetrem.Potřebou doplňků se postupně dostala od známých „babičkovských technik“ přes jednoho indiánského nadšence ke korálkování až po umění domorodých Aboriginals v Austrálii na jejich domácí půdě. Jak říká: "Postupem času jsem se zamilovávala do jedné techniky za druhou a měla jsem potřebu tu zamilovanost předat i dalším nadšencům, čímž jsem začala lektorovat, publikovat v časopise Korálki vést diskuzi na serveru Dáma.cz a nakonec mne můžete vidět i na TV obrazovkách." V současné době si otevřela vlastní prodejnu KORÁLKŮ a hobby potřeb v Ústí nad Labem. Věnuje se přírodním materiálům, úpravě textilu batikou, savem, kresbou, sítotiskem, foliemi, patchworku, decoupage, mozaice, fimu, slanému těstu a dalším technikám a na druhé straně korálkování , drátování, háčkování šperků, letování kamenů a technice Tiffany vitráží. K jejím láskám v současné době patří i výroba mýdla a gelových svíček. Nejraději ocení originalitu, vymýšlí sestavy ručně zdobeného oděvu a šperků, nebo si předělává již známé postupy. Mezi domácí mazlíčky patří manžel Karel a kočičí norka lesní slyšící na jméno Bubča. Je ve znamení štíra a mimo jiné se zajímá i o esoteriku.


Programming FOLDINA.cz