Hlavní stránka ROOYA

Korálkárna

webshop Rooya
Qítko Olomouc Ostrava

Korálki Rooya

right-top-white
členů12788 členů
Jméno:
Heslo:


 Výhody členství
 Registrace
 Zapomněl/a jste heslo?
right-down-white
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

right-top-white
Kalendář akcí
« červen 2019»
poútstčtsone

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
right-down-white
Šárka Rooya Design

right-top-white
Spolupracujeme

msb-jablonec.cz
fler.cz
kudyznudy.cz
dobre-veci.cz
CeskyKutil.cz
potvor.cz
right-down-white

Lektoři kurzů

Alexandra Lysenko Alexandra Lysenko

SnowMirna o sobě říká: "Odmalička jsem se věnovala různým tvůrčím pracem. Zkusila jsem asi vše: vyšívání, jemné drátování, makramé, vypalování do dřeva, háčkovaní, ale v současné době mě nejvíce baví šití korálků. Dělám šperky na přání a pořádám kurzy korálkování. Hlavně mám ráda, když se mé maličkosti někomu líbí a přináší radost. Velmi často používám vinuté perle i jiné doplňky ze skla, které dělá můj manžel." S tvorbou Alexandry se můžete seznámit zde: http://www.fler.cz/snowmirna
Dagmar Prudká Dagmar Prudká

Jmenuji se Dagmar Prudká a narodila jsem se v Olomouci. V Praze žiji už velmi dlouho. Výtvarným činnostem - jako koníčku - se věnuji skoro celý život. V poslední době jsem přišla do věku, kdy hrát si je zase dovoleno. Začala jsem s profesionální tvorbou přáníček, gratulací a kondolencí. Vytvářím je za pomoci nejrůznějších technik cardmakingu a scrapbookingu. Pracuji s Big Shotem, výseky, raznicemi, embosovacími kapsami. Využívám akvarelové a akrylové barvy, strukturovací pasty a tekuté perly pro tvorbu pozadí. Používám razítka a razítkovací barvy, embosování za horka i za sucha, i třpytky a kovové komponenty. Zabývám se také výrobou obálek na míru.

Mou tvorbu nejdete ZDE.
Daniela Lokajová Daniela Lokajová

Daniela žije v Praze a začala se věnovat korálkům v roce 2013. Kreslení, šití, háčkování, modelařina, hlavolamy jí bavily od dětství. Vlastní dětství je už v nedohlednu, tak si začala hrát a lámat hlavu s korálky. Je autorkou návodů pro časopis Korálki a věnuje se šitým šperkům.
Darí Fejtková Darí Fejtková

Návrhářka bižuterie, která do své tvorby nápaditě začleňuje různé techniky, například kumihimo. Vede kurzy šperků z komponentů . Darí je zakladatelkou akce Korálek ke korálku pro domov Sue Ryder a svoje dovednosti Vám představila již i v televizi. Založila také Korálkovou školu více na www.dari.cz
Davide Penso Davide Penso

Italský designer a sklář z benátského ostrova Murano se sklem zabývá přes 20 let a učí tvorbu vinutých a foukaných perlí od roku 1999.
Je zastoupen v několika sbornících moderního umění a v mnoha galeriích po celém světě. Je externím pedagogem Boston University a také školy Abate Zanetti. Úzce spolupracuje s módními návrháři.
Poprvé v Praze učil v prosinci 2009, a protože měly kurzy veliký úspěch, v létě a na podzim 2010 se 3x zopakovaly. Navštívil nás i v roce 2011 a 2012 a nyní se vrací opět. Každý další kurz je plný novinek!
www.davidepenso.com
Dominika Jiřičná Dominika Jiřičná

Narodila se na Hané v městě Olomouc. Vystudovala Umělecko-průmyslovou školu v Praze na Žižkově se zaměřením na výrobu hraček a dekorativních předmětů. Jako dcera královny korálků Šárky Rooyi se nevyhnula snad žádné hobby technice. Nejvíc ji ale chytila výroba šperků ze všech možných i nemožných materiálů, šité šperky, bižuterní beton a vinutí na kahanu. V korálkárně Rooya vám ráda poradí s čímkoliv :)
Hana Hanni Viktorová Hana Hanni Viktorová

Slovenka žijící celý život v Česku, nyní konkrétně ve vesničce u Brna. Vystudovala oční optiku a ekonomiku. Říká o sobě, že od mala ji těšily různé kreativní techniky, ale nikdy tak dlouho nevydržela u jedné, jako nyní u polymerové hmoty. Tvoří z ní převážně šperky a doplňky již 9. rokem a tvorba ji neskutečně naplňuje a obohacuje. Nemá vyhraněný styl, spíše se nechává inspirovat momentální náladou, přírodou a věcmi kolem sebe. Baví ji kombinovat a míchat nevšední odstíny barev, čistá a precizní práce. Snaží se, aby její tvoření dělalo radost nejen jí při samotném procesu, ale také jejím blízkým, díky nimž se hranice každým rokem posouvají stále dál. Od roku 2013 se začala věnovat lektorování. V té době to byla hlavně zrcátka – kdy ji polymerová komunita znala jako „Zrcátkovou Hanni“. Koncem roku 2016 se plně začala věnovat kreativní tvorbě. Začala kreslit a navrhovat své vlastní sítotiskové šablony pro práci s polymery. K lektorování se nedávno připojila ještě organizace kurzů v Polymerové klubovně u Brna, kde se schází komunita stejně zapálených lidí, a to nejen k práci s polymerem, ale také například k výrobě BF botek, kresbě tužkou, kresbě osobních mandal a dalších.
Ilona Mlynaříková Ilona Mlynaříková

Jmenuji se Ilona a tvoření se věnuji již hezkou řádku let. Začínala jsem s decoupage, vyzkoušela jsem i pletení košíků z pedigu. Stále jsem odolávala korálkům, ale nakonec jsem podlehla a uchvátilo mě to natolik, že jsem u toho zůstala. Začínala jsem asi jako většina tvorbou ketlovaných naušnic, náhrdelníků a náramků. Jednoho dne jsem uviděla stromeček z korálků, uchvátilo mě to natolik, že jsem s tvorbou vytrvala do dneška. Moje první pokusy asi moc vydařené nebyly, ale mě to neodradilo a stále jsem se snažila zlepšit cokoliv, jen aby ten stromeček vypadal jako stromeček. Teď už ten pocit mám, ale chci stále více, proto se pouštím poslední dobou i do odvážnějších projektů a velkých stromečků a květin. V současné době se také věnuji šitému šperku a háčkuji s korálky.

Kurzy lektora:
PRAHA: Petrklíč z korálků 27. 6. 2019 ČT
PRAHA: Květina z korálků Maceška 13. 7. 2019 SO
Izabela Machútová Izabela Machútová

Tvoření mě provází už od dětství. Různým výtvarným technikám jsem se naučila v "lidušce" (dnes ZUŠ), ruční práce jako pletení, šití, drhání ovládám díky trpělivosti mé mamky. Dnešní doba nabízí neuvěřitelné množství nových technik, materiálů, dovedností. Mnohé jsem vyzkoušela, některé vzájemně kombinuji, pár jich je odsunuto "na potom". Nejraději maluji a kreslím, snažím se tuto zálibu přetavit do praktických věcí - jako například tašky, batohy, polštáře. Srdeční záležitostí je enkaustika - malování horkým voskem. A protože jsem i trošku marnivá, ráda se zdobím vlastnoručně vyrobenými šperky. Kreslení a tvorba šperků spolu souvisí a navzájem se prolínají. Propojit hemisféry, probudit fantazii, naučit se trpělivosti, naučit se tvořit si svůj život. Takový je cíl mých kurzů. Prostřednictvím kreativních výtvarných technik najít potenciál ukrytý v každém z vás, podpořit individuální dovednosti a schopnosti, učinit sebe a svět šťastnější, barevnější, spokojenější. Více o kurzech a mé tvorbě www.izabellart.cz
Jan Diblíček Jan Diblíček

Jmenuji se Jan Diblíček a je mi 18 let. Rád tvořím a o své nápady se dělím s diváky pořadu Rady ptáka Loskutáka a také Snídaně s Novou.
Nově bych rád učil a předával radost z tvoření na svých kurzech, kam Vás srdečně zvu. Tvořím z nejrůznějších materiálů a techniky jsem už také vystřídal snad všechny, a tak moje kurzy budou taková směs ,,to nejlepší z mé tvorby''. Rád bych Vám předvedl, že se dá tvořit v jakémkoliv věku.
Mé nápady můžete také nacházet na stránkách WWW.DIBLIK-ZIVOTNISTYL.CZ, které si sám píši.

Kurzy lektora:
PRAHA: Lapače snů 9. 8. 2019 PÁ
Kateřina Baciková Kateřina Baciková

Kateřina se věnuje korálkům mnoho let a její velkou předností je preciznost a vkus. Najraději má háčkování s korálky, techniku korálkové výšivky, shibori, obšívání aj. Píše návody pro časopis Korálki a můžete se s ní potkat na stánku Rooya jako s lektorkou při různých prodejních akcích.
Klara Alba Klara Alba

Jsem maminka dvou chlapečků, nyní na mateřské dovolené. Šperky jsou mou velkou láskou. Kreslení, keramika, linoryt, malování na sklo, na kameny, zdobení všeho druhu, to vše dělám vlastně již od mala. Občas šiji, nebo háčkuji korálky, dělám scrapbooking,cínuji, začala jsem malovat tuší, Sumi-e a akvarel. A když jsem poznala polymer, nebyla jsem již k zastavení. Nejvíce se věnuji patinám a povrchovým úpravám polymeru. To mě fakt baví, říkám, že bych patinu dala i na chleba s máslem, kdyby to šlo :-) Vlastně neustále zkouším něco nového, abych doplnila své informace. Ráda kombinuji více technik a různé druhy materiálů dohromady. Vyrábím hlavně velké “viditelné” šperky, protože si myslím, že ženu utváří šperk, správně zvolený tak dokáže ženě dodat sílu a sebevědomí. Navíc nyní studuji i obor Zlatník-Klenotník, abych se naučila, jak pracovat s drahými kovy a začala jsem se podrobněji učit vlastnosti drahokamů a polodrahokamů, kterými bych později chtěla zdobit své šperky. Jsem blázen do leopardích vzorů, do lebek, egyptské kultury, kamenů a zlaté barvy. Mou tvorbu najdete na https://www.flickr.com/photos/klaraalba/ (https://www.flickr.com/photos/klaraalba/) Jsem organizátorkou v pořadí již druhého ročníku úspěšné facebookové soutěže s názvem Česko-Slovenská šperkařská výzva, kde se snažím spojit dohromady šperkaře všeho druhu. https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/ (https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/)
Marcela Vacková Marcela Vacková

Rodačka z Berouna a učitelka výtvarné výchovy a českého jazyka na Jungmannově základní škole v Berouně se malování věnuje od dětství. Kouzlo enkaustiky a omamnou vůni horkého vosku objevila teprve v roce 2015. Od té doby pracuje s voskem nepřetržitě, vytvořila nejen žehličkou přes 200 obrazů, enkaustika se stala její životní arteterapií. V současné době už jako certifikovaná lektorka vede kurzy a workshopy enkaustiky pro děti i dospělé. Svoji současnou výtvarnou práci s horkým voskem prezentuje na samostatných i skupinových výstavách. Její malby zdobí trvale stěny berounské kavárny U Mlsné kočky, obrazy jsou průběžně obměňovány nebo prodávány, a tak je povědomí široké veřejnosti seznamováno s krásou a kouzlem enkaustiky.
Marina Kurscheidt Marina Kurscheidt

Jmenuji se Marina Kurscheidt, mám velice ráda ruční prace a vyzkoušela jsem již různé techniky: háčkovaní a pletení, makrame, vyřezávání z papíru, karving, origami, kartonáž a frivolitkovou krajku.
Tvoření bižuterie na základě frivolitky se stalo mým oblíbeným koníčkem, kterému se věnuji již řadu let. Zúčastnila jsem se výstav ve Francii, kde jsem dřív bydlela. Ráda bych seznámila vic lidí s touto fantastickou technikou.

Foto mých prací najdete na Facebooku
Markéta Jelínková Markéta Jelínková

Jmenuji se Markéta Jelínková a jsem z Prahy. Od malička mě bavilo a zajímalo tvoření všeho druhu. Po mateřské dovolené jsem začala šít hračky a plést čepice nejen pro své děti. Postupem času se mi dostal do ruky háček. Háčkování mě natolik zaujalo, že v poslední době vyrábím hračky, brože i módní doplňky touto technikou. V kurzech Vám ráda přiblížím tvoření háčkem.
Markéta Maky Mošničková Markéta Maky Mošničková

Od malinka něco tvoří. Kreativní tvorba je pro ní způsob seberealizace a relaxace. Vždy se ráda vrhne do nepoznané techniky. A raduje se z nových možností, které přináší. Nebojí se experimentovat a kombinovat různé materiály a postupy dle vlastní fantazie ani na požádání realizovat cizí návrhy. V současné době hlavně vyrábí šperky technikou Tiffany, ale věnuje se také keramice, paličkování, malbě na hedvábí a textil, batice, drhání, plstění, ploténkovému smaltu,…
Martina Bartoňová Martina Bartoňová

K tvoření mě od mala vedla babička i maminka, které mě každou zimu učily plést, háčkovat a šít. Ruční práce byly celou zimu mým koníčkem. V době kdy jsem si pořídila svatební salon, jsem začala opět tvořit, začalo to tvořením z papíru, netradiční svatební oznámení a postupně se k tomu přidávaly další techniky, kterých bylo čím dál víc. Nejvíce mě však před 4 lety uchvátilo tvoření s pěnovkou a díky tomu vznikla moje firma MSGOMA. A jak už to bývá, když už se něčemu věnujete naplno, osud vám přinese další možnosti a tím se před 2 lety stalo tvoření z Foamiranu. Ráda Vás tuto techniku naučím na kurzech. Narodila jsem se a žiji na Znojemsku i když jsem 15 let byla mým domovem i Praha, kde jsem vystudovala SEŠ. Jsem máma 3 dětí.
Monika Brýdová Monika Brýdová

Naše kamarádka, známá popularizátorka kreativních technik a vaření o sobě: Od dětství jsem inklinovala k rukodělným a výtvarným aktivitám. 10 let jsem navštěvovala LŠU výtvarnou třídu a pět let keramiku. Cesty osudu mi bohužel neumožnily vystudovat uměleckou školu, ale celou dobu studia na SEŠ (obor Zahraniční obchod) jsem se stále snažila výtvarně tvořit, objevovat nové techniky, barvy a možnosti. Dlouho jsem vše dělala jen jako svůj koníček, ale na prahu nového tisíciletí jsem se rozhodla, a zkusila to i jinak. A jsem ráda, že jsem ten krok udělala. Nyní se spolu můžeme setkávat na mých stránkách a FB, kde vás inspiruji. Na kurzech, které vedu. Na Výstavě Kreativity, která je mým „miminkem“, na stránkách časopisů, internetových magazínů. A samozřejmě na obrazovce v Radách ptáka Loskutáka. www.brydova.cz
Olga Shneiderova Olga Shneiderova

Světově proslulá autorka šperků značky SIMKHA z Ruska, je oceněna mnoha cenami z mezinárodních soutěží, její šperky jsou vystaveny v muzeích po celém světě, vystavuje pravidelně ve Francie, Itálii, Ruska a Izraele. Vkusně spojuje využití tradičních a moderních technik. Učí - její studenti oceňují profesionalitu a kvalitu jejích kurzů.

Medailonek

Facebook profil
Olga Shumilova Olga Shumilova

Světoznámá šperkařka a lektorka z Ruska. Facebookový profil
Petra Kejlová Petra Kejlová

Jmenuji se Petra Kejlová, narodila jsem se ve Zlíně, ale v Praze žiji již 18 let. Do tvoření z korálků a polymerů jsem se zamilovala před 7 lety, díky své lásce k orientálnímu tanci, který mě výtvarně nastartoval. Pod názvem Kejka šperky tvořím a učím oficiálně více jak 5 let. Prošla jsem spoustou kurzů a workshopů pod vedením našich předních polymerových výtvarnic, ale zúčastnila jsem se také řady větších polymerových akcí s účastí předních světových lektorek a jejich úžasných technik. Miluji barvy, jejich ladění, nápadité kompletace a kombinování s korálky. Učila jsem ve výtvarném krámku v Rakovníku, vedla jsem kurzy v Praze u Stoklasy, dvakrát ročně dělám workshopy na prodejní výstavě Kreativita v Dubči a učila jsem základy tvoření z polymeru i ve škole, kde jsem tvořila s dětmi prvního stupně. Asi nezapřu učitelské geny po mé mamince, která ještě ve svých 70 letech stále učí :) Mám ráda výzvy a tak často tvořím i na zakázku. Mou práci najdete na FB stránkách https://www.facebook.com/PKejlova.
Simona Spáčilová Simona Spáčilová

Simona Spáčilová je milá a kreativní žena, kurzy s ní jsou pohlazením po duši a příjemnou zábavou. V dílně Rooya si s ní můžete vytvořit pískové mandaly na různá témata. Prodává také potřeby pro tvorbu mandal z písku.
Šárka Dvořáková Šárka Dvořáková

Jmenuji se Šárka a jsem z Prahy. Vzdělání mám ryze technické, nicméně ruční práce mě baví už od dětství.
Tenkrát jsem hodně háčkovala a pletla. Později se přidalo šití tepláčků a jiných jednoduchých oblečků pro děti. Postupem času přišlo na řadu pletení košíků, ošatek, táců a jiných dekorativních předmětů z pedigu a samozřejmě i korálky, plstění a další výtvarné techniky.

Šitý šperk z korálků mě chytl natolik, že dnes už sama vymýšlím, jak k sobě různé druhy korálků sesadit, aby vznikl hezký náramek, náhrdelník či jiný šperk. Moji tvorbu můžete vidět například v časopise Korálki, kam pravidelně přispívám. Další moje projekty bych vám ráda představila na svých kurzech, kde si je společně ušijeme.

Kurzy lektora:
PRAHA: Šitý šperk Placaté náramky 29. 6. 2019 SO
PRAHA: Šitý šperk Hrátky s Ginko 20. 7. 2019 SO
Šárka Rooya Jiřičná Šárka Rooya Jiřičná

Čmárá si, plete, háčkuje a šije od mala, bižu a šperky tvoří asi osm let. Narodila se ve slovenských Košicích ve znamení Panny, vyrostla u řeky Desné v Jeseníkách. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu v Olomouci, nyní žije a tvoří v Praze. Živila se marketingem léků, dokud ji nepohltil rodinný korálkový cirkus, kde je holkou pro všechno.

Protože duší rozpolcený experimentátor, vyzkoušela snad už všechny dostupné techniky, ale nejraději vine skleněné korálky a přidává je do šperků s minerály, stříbrem a jinými materiály. Ráda fotí a píše.Vydává tvořivý dvouměsíčník Korálki. Občas se s patřičnou trémou objevila v pořadu ČT Sama doma a Novy Rady ptáka Loskutáka a Snídaně s Novou. Spolupracovala s Fler.tv. V dílně Rooya i jinde učí vinutí skleněných perlí v mnoha různých obměnách a pokročilostech. Také modelování ze stříbra Art Clay Silver, malování na vodní hladině EBRU a jiné kreativní techniky.

Vinuté perle můžete zakoupit v obchodě Rooya, Blanická 6, Praha 2 (www.rooya.cz). Její tvorbu si můžete prohlédnout a zakoupit na Fleru

Kurzy lektora:
PRAHA: Kurz vinutých perlí na kahanu s kyslíkem 26. 6. 2019 ST
PRAHA: Korálkování pro začátečníky, vhodné i pro děti + BONUS 16. 7. 2019 ÚT
PRAHA: Kurz mramorování EBRU (papír, textil) - vhodné i pro děti 17. 7. 2019 ST
PRAHA: Korálkování pro začátečníky, vhodné i pro děti + BONUS 22. 8. 2019 ČT
Šárka Slavičínská Šárka Slavičínská

Šárka se šitím barefoot bot zabývá už mnoho let. Je velmi zkušená lektorka. Vydala knihu háčkovaných zvířátek. Zde ji najdete na Fleru.
Viola Benešová Viola Benešová

Je výtvarnice a grafička, kterou můžete potkat na kterémkoliv místě v České republice, kde na akcích prezentuje svoji práci. Vyrábí totiž LEDACOS VLASTNÍMA RUKAMA. Možná jste ji zahlédli také v televizi ve Snídani S Novou nebo v pořadu Sama Doma.Jako modelářka a návrhářka obuvi má za sebou několik medailí na veletrzích spotřebního zboží. Vystavovala obrazy a šperky aj. v městech po celé republice. Zúčastnila se také společných výstav a salonů mimo jiné v pražské galerii Dox. Svoje výrobky a obrazy má po celém světě, v Japonsku, USA, Velké Britanii, v Německu, Lucembursku aj. Pořádá také výtvarné a kreativní nebo zážitkové kurzy pro dospělé i děti. Věnuje se facepaitingu a interaktivnímu loutkovému divadlu. Ve volném čase pracuje na zahradě, cestuje, řídí automobil a nebo malý motocykl. Je členkou komorního sboru En Arche. V poslední době se zabývá psaním blogu s návody na téma scrapbooking a cartmaking. Připravuje také postupy na výrobu květinových ozdob. https://www.violaart.com
Vlasta Polreichová Vlasta Polreichová

Vystudovala pedagogickou fakultu obor výtvarná výchova. Různým výtvarným technikám se věnuje zhruba 15 let a 9 roky tyto techniky také vyučuje. Nejraději má malbu na hedvábí, pletení z pedigu a obrazy na plátně technikou decoupage. Baví ji také korálkování, malování na sklo, drátování, malba na textil atd. Stále se snaží naučit, pochytit a odkoukat něco nového.
její web: tvorive napady.wbs.cz a fotogalerie prací


Programming FOLDINA.cz