Hlavní stránka ROOYA

Korálkárna

webshop Rooya
Qítko Olomouc Ostravaright-top-white
členů12575 členů
Jméno:
Heslo:


 Výhody členství
 Registrace
 Zapomněl/a jste heslo?
right-down-white
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

right-top-white
Kalendář akcí
« duben 2018»
poútstčtsone


1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
right-down-white
Šárka Rooya Design

right-top-white
Spolupracujeme

msb-jablonec.cz
fler.cz
kudyznudy.cz
dobre-veci.cz
hodinyaklenoty.cz
CeskyKutil.cz
potvor.cz
koralky.stoklasa.cz
lamacumba.cz

right-down-white

Lektoři kurzů

Alexandra Lysenko Alexandra Lysenko

SnowMirna o sobě říká: "Odmalička jsem se věnovala různým tvůrčím pracem. Zkusila jsem asi vše: vyšívání, jemné drátování, makramé, vypalování do dřeva, háčkovaní, ale v současné době mě nejvíce baví šití korálků. Dělám šperky na přání a pořádám kurzy korálkování. Hlavně mám ráda, když se mé maličkosti někomu líbí a přináší radost. Velmi často používám vinuté perle i jiné doplňky ze skla, které dělá můj manžel." S tvorbou Alexandry se můžete seznámit zde: http://www.fler.cz/snowmirna

Kurzy lektora:
PRAHA: Háčkování pro začátečníky 24. 5. 2018 ČT
Dagmar Prudká Dagmar Prudká

Jmenuji se Dagmar Prudká a narodila jsem se v Olomouci. V Praze žiji už velmi dlouho. Výtvarným činnostem - jako koníčku - se věnuji skoro celý život. V poslední době jsem přišla do věku, kdy hrát si je zase dovoleno. Začala jsem s profesionální tvorbou přáníček, gratulací a kondolencí. Vytvářím je za pomoci nejrůznějších technik cardmakingu a scrapbookingu. Pracuji s Big Shotem, výseky, raznicemi, embosovacími kapsami. Využívám akvarelové a akrylové barvy, strukturovací pasty a tekuté perly pro tvorbu pozadí. Používám razítka a razítkovací barvy, embosování za horka i za sucha, i třpytky a kovové komponenty. Zabývám se také výrobou obálek na míru.

Mou tvorbu nejdete ZDE.
Daniela Lokajová Daniela Lokajová

Daniela žije v Praze a začala se věnovat korálkům v roce 2013. Kreslení, šití, háčkování, modelařina, hlavolamy jí bavily od dětství. Vlastní dětství je už v nedohlednu, tak si začala hrát a lámat hlavu s korálky.
Je autorkou návodů pro časopis Korálki a věnuje se šitým šperkům.
Darí Fejtková Darí Fejtková

Návrhářka bižuterie, která do své tvorby nápaditě začleňuje různé techniky, například kumihimo. Vede kurzy šperků z komponentů . Darí je zakladatelkou akce Korálek ke korálku pro domov Sue Ryder a svoje dovednosti Vám představila již i v televizi. Založila také Korálkovou školu více na www.dari.cz
Davide Penso Davide Penso

Italský designer a sklář z benátského ostrova Murano se sklem zabývá přes 20 let a učí tvorbu vinutých a foukaných perlí od roku 1999.
Je zastoupen v několika sbornících moderního umění a v mnoha galeriích po celém světě. Je externím pedagogem Boston University a také školy Abate Zanetti. Úzce spolupracuje s módními návrháři.
Poprvé v Praze učil v prosinci 2009, a protože měly kurzy veliký úspěch, v létě a na podzim 2010 se 3x zopakovaly. Navštívil nás i v roce 2011 a 2012 a nyní se vrací opět. Každý další kurz je plný novinek!
www.davidepenso.com
Dominika Jiřičná Dominika Jiřičná

Narodila se na Hané v městě Olomouc. Vystudovala Umělecko-průmyslovou školu v Praze na Žižkově se zaměření na výrobu hraček a dekorativních předmětů. Jako dcera královny korálků Šárky Rooyi se nevyhnula snad žádné hobby technice. Nejvíc jí ale chytila výroba šperků ze všech možných i nemožných materiálů, šité šperky, bižuterní beton a vinutí na kahanu. V korálkárně Rooya vám ráda poradí s čímkoliv :)
Izabela Machútová Izabela Machútová

Tvoření mě provází už od dětství. Různým výtvarným technikám jsem se naučila v "lidušce" (dnes ZUŠ), ruční práce jako pletení, šití, drhání ovládám díky trpělivosti mé mamky. Dnešní doba nabízí neuvěřitelné množství nových technik, materiálů, dovedností. Mnohé jsem vyzkoušela, některé vzájemně kombinuji, pár jich je odsunuto "na potom". Nejraději maluji a kreslím, snažím se tuto zálibu přetavit do praktických věcí - jako například tašky, batohy, polštáře. Srdeční záležitostí je enkaustika - malování horkým voskem. A protože jsem i trošku marnivá, ráda se zdobím vlastnoručně vyrobenými šperky. Kreslení a tvorba šperků spolu souvisí a navzájem se prolínají. Propojit hemisféry, probudit fantazii, naučit se trpělivosti, naučit se tvořit si svůj život. Takový je cíl mých kurzů. Prostřednictvím kreativních výtvarných technik najít potenciál ukrytý v každém z vás, podpořit individuální dovednosti a schopnosti, učinit sebe a svět šťastnější, barevnější, spokojenější. Více o kurzech a mé tvorbě www.izabellart.cz
Kateřina Baciková Kateřina Baciková

Kateřina se věnuje korálkům mnoho let a její velkou předností je preciznost a vkus. Najraději má háčkování s korálky, techniku korálkové výšivky, shibori, obšívání aj. Píše návody pro časopis Korálki a můžete se s ní potkat na stánku Rooya jako s lektorkou při různých prodejních akcích.

Kurzy lektora:
PRAHA: Obšívání kabošonů 30. 5. 2018 ST
Klara Alba Klara Alba

Jsem maminka dvou chlapečků, nyní na mateřské dovolené. Šperky jsou mou velkou láskou. Kreslení, keramika, linoryt, malování na sklo, na kameny, zdobení všeho druhu, to vše dělám vlastně již od mala. Občas šiji, nebo háčkuji korálky, dělám scrapbooking,cínuji, začala jsem malovat tuší, Sumi-e a akvarel. A když jsem poznala polymer, nebyla jsem již k zastavení. Nejvíce se věnuji patinám a povrchovým úpravám polymeru. To mě fakt baví, říkám, že bych patinu dala i na chleba s máslem, kdyby to šlo :-) Vlastně neustále zkouším něco nového, abych doplnila své informace. Ráda kombinuji více technik a různé druhy materiálů dohromady. Vyrábím hlavně velké “viditelné” šperky, protože si myslím, že ženu utváří šperk, správně zvolený tak dokáže ženě dodat sílu a sebevědomí. Navíc nyní studuji i obor Zlatník-Klenotník, abych se naučila, jak pracovat s drahými kovy a začala jsem se podrobněji učit vlastnosti drahokamů a polodrahokamů, kterými bych později chtěla zdobit své šperky. Jsem blázen do leopardích vzorů, do lebek, egyptské kultury, kamenů a zlaté barvy. Mou tvorbu najdete na https://www.flickr.com/photos/klaraalba/ (https://www.flickr.com/photos/klaraalba/) Jsem organizátorkou v pořadí již druhého ročníku úspěšné facebookové soutěže s názvem Česko-Slovenská šperkařská výzva, kde se snažím spojit dohromady šperkaře všeho druhu. https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/ (https://www.facebook.com/groups/CSsperkV/)
Markéta Jelínková Markéta Jelínková

Jmenuji se Markéta Jelínková a jsem z Prahy. Od malička mě bavilo a zajímalo tvoření všeho druhu. Po mateřské dovolené jsem začala šít hračky a plést čepice nejen pro své děti. Postupem času se mi dostal do ruky háček. Háčkování mě natolik zaujalo, že v poslední době vyrábím hračky, brože i módní doplňky touto technikou. V kurzech Vám ráda přiblížím tvoření háčkem.
Markéta Maky Mošničková Markéta Maky Mošničková

Od malinka něco tvoří. Kreativní tvorba je pro ní způsob seberealizace a relaxace. Vždy se ráda vrhne do nepoznané techniky. A raduje se z nových možností, které přináší. Nebojí se experimentovat a kombinovat různé materiály a postupy dle vlastní fantazie ani na požádání realizovat cizí návrhy. V současné době hlavně vyrábí šperky technikou Tiffany, ale věnuje se také keramice, paličkování, malbě na hedvábí a textil, batice, drhání, plstění, ploténkovému smaltu,…

Kurzy lektora:
PRAHA: Kurz cínování - poháry 22. 4. 2018 NE
PRAHA: Kurz cínování - mořský koník 22. 4. 2018 NE
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 25. 4. 2018 ST
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 10. 5. 2018 ČT
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 25. 5. 2018 PÁ
PRAHA: Workshop: seznámení s cínem 30. 5. 2018 ST
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 8. 6. 2018 PÁ
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 21. 6. 2018 ČT
PRAHA: Kurz cínování - minerály 24. 6. 2018 NE
PRAHA: Kurz cínování - filigránové duťásky 24. 6. 2018 NE
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 12. 7. 2018 ČT
PRAHA: Kurz cínování - minerály 21. 7. 2018 SO
PRAHA: Kurz cínování - peříčka 21. 7. 2018 SO
PRAHA: Kurz cínování - mořský koník 22. 7. 2018 NE
PRAHA: Kurz cínování - poháry 22. 7. 2018 NE
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 27. 7. 2018 PÁ
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 10. 8. 2018 PÁ
PRAHA: Kurz cínování - mořský koník 18. 8. 2018 SO
PRAHA: Kurz cínování - prstýnky 18. 8. 2018 SO
PRAHA: Kurz cínování - minerály 19. 8. 2018 NE
PRAHA: Kurz cínování - komponenty 19. 8. 2018 NE
PRAHA: INDIVIDUÁLNÍ kurz cínového šperku 23. 8. 2018 ČT
Monika Brýdová Monika Brýdová

Naše kamarádka, známá popularizátorka kreativních technik a vaření o sobě: Od dětství jsem inklinovala k rukodělným a výtvarným aktivitám. 10 let jsem navštěvovala LŠU výtvarnou třídu a pět let keramiku. Cesty osudu mi bohužel neumožnily vystudovat uměleckou školu, ale celou dobu studia na SEŠ (obor Zahraniční obchod) jsem se stále snažila výtvarně tvořit, objevovat nové techniky, barvy a možnosti. Dlouho jsem vše dělala jen jako svůj koníček, ale na prahu nového tisíciletí jsem se rozhodla, a zkusila to i jinak. A jsem ráda, že jsem ten krok udělala. Nyní se spolu můžeme setkávat na mých stránkách a FB, kde vás inspiruji. Na kurzech, které vedu. Na Výstavě Kreativity, která je mým „miminkem“, na stránkách časopisů, internetových magazínů. A samozřejmě na obrazovce v Radách ptáka Loskutáka. www.brydova.cz

Kurzy lektora:
PRAHA: Malované tenisky a jiné textilní botky 1. 6. 2018 PÁ
Olga Shneiderova Olga Shneiderova

Světově proslulá autorka šperků značky SIMKHA z Ruska, je oceněna mnoha cenami z mezinárodních soutěží, její šperky jsou vystaveny v muzeích po celém světě, vystavuje pravidelně ve Francie, Itálii, Ruska a Izraele. Vkusně spojuje využití tradičních a moderních technik. Učí - její studenti oceňují profesionalitu a kvalitu jejích kurzů.

Medailonek

Facebook profil
Olga Shumilova Olga Shumilova

Světoznámá šperkařka a lektorka z Ruska. Facebookový profil
Petra Kejlová Petra Kejlová

Jmenuji se Petra Kejlová, narodila jsem se ve Zlíně, ale v Praze žiji již 18 let. Do tvoření z korálků a polymerů jsem se zamilovala před 7 lety, díky své lásce k orientálnímu tanci, který mě výtvarně nastartoval. Pod názvem Kejka šperky tvořím a učím oficiálně více jak 5 let. Prošla jsem spoustou kurzů a workshopů pod vedením našich předních polymerových výtvarnic, ale zúčastnila jsem se také řady větších polymerových akcí s účastí předních světových lektorek a jejich úžasných technik. Miluji barvy, jejich ladění, nápadité kompletace a kombinování s korálky. Učila jsem ve výtvarném krámku v Rakovníku, vedla jsem kurzy v Praze u Stoklasy, dvakrát ročně dělám workshopy na prodejní výstavě Kreativita v Dubči a učila jsem základy tvoření z polymeru i ve škole, kde jsem tvořila s dětmi prvního stupně. Asi nezapřu učitelské geny po mé mamince, která ještě ve svých 70 letech stále učí :) Mám ráda výzvy a tak často tvořím i na zakázku. Mou práci najdete na FB stránkách https://www.facebook.com/PKejlova.
Simona Spáčilová Simona Spáčilová

Simona Spáčilová je milá a kreativní žena, kurzy s ní jsou pohlazením po duši a příjemnou zábavou. V dílně Rooya si s ní můžete vytvořit pískové mandaly na různá témata. Prodává také potřeby pro tvorbu mandal z písku.
Šárka Dvořáková Šárka Dvořáková

Jmenuji se Šárka a jsem z Prahy. Vzdělání mám ryze technické, nicméně ruční práce mě baví už od dětství.
Tenkrát jsem hodně háčkovala a pletla. Později se přidalo šití tepláčků a jiných jednoduchých oblečků pro děti. Postupem času přišlo na řadu pletení košíků, ošatek, táců a jiných dekorativních předmětů z pedigu a samozřejmě i korálky, plstění a další výtvarné techniky.

Šitý šperk z korálků mě chytl natolik, že dnes už sama vymýšlím, jak k sobě různé druhy korálků sesadit, aby vznikl hezký náramek, náhrdelník či jiný šperk. Moji tvorbu můžete vidět například v časopise Korálki, kam pravidelně přispívám. Další moje projekty bych vám ráda představila na svých kurzech, kde si je společně ušijeme.

Kurzy lektora:
PRAHA: Šitý šperk ,,Z jednoho vzoru 24. 4. 2018 ÚT
PRAHA: Šitý šperk Kouzelné zrcadlo 5. 5. 2018 SO
PRAHA: Šitý šperk Kuličkiáda 9. 6. 2018 SO
Šárka Rooya Jiřičná Šárka Rooya Jiřičná

Čmárá si, plete, háčkuje a šije od mala, bižu a šperky tvoří asi osm let. Narodila se ve slovenských Košicích ve znamení Panny, vyrostla u řeky Desné v Jeseníkách. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu v Olomouci, nyní žije a tvoří v Praze. Živila se marketingem léků, dokud ji nepohltil rodinný korálkový cirkus, kde je holkou pro všechno.

Protože duší rozpolcený experimentátor, vyzkoušela snad už všechny dostupné techniky, ale nejraději vine skleněné korálky a přidává je do šperků s minerály, stříbrem a jinými materiály. Ráda fotí a píše.Vydává tvořivý dvouměsíčník Korálki. Občas se s patřičnou trémou objevila v pořadu ČT Sama doma a Novy Rady ptáka Loskutáka a Snídaně s Novou. Spolupracovala s Fler.tv. V dílně Rooya i jinde učí vinutí skleněných perlí v mnoha různých obměnách a pokročilostech. Také modelování ze stříbra Art Clay Silver, skleněnou mozaiku, malování na vodní hladině EBRU a jiné kreativní techniky.

Vinuté perle můžete zakoupit v obchodě Rooya, Blanická 6, Praha 2 (www.rooya.cz). Její tvorbu si můžete prohlédnout a zakoupit na Fleru

Kurzy lektora:
PRAHA: Kurz mramorování EBRU (papír, textil) 15. 5. 2018 ÚT
PRAHA: Kurz vinutých perlí na kahanu s kyslíkem - celodenní 2. 6. 2018 SO
PRAHA: Kurz mramorování EBRU (papír, textil) 2. 6. 2018 SO
Šárka Slavičínská Šárka Slavičínská

Šárka se šitím barefoot bot zabývá už mnoho let. Je velmi zkušená lektorka. Vydala knihu háčkovaných zvířátek. Zde ji najdete na Fleru.

Kurzy lektora:
PRAHA: 1,5denní kurz šití barefoot bot 18. 5. 2018 PÁ
PRAHA: 1,5denní kurz šití barefoot bot 22. 6. 2018 PÁ
Vlasta Polreichová Vlasta Polreichová

Vystudovala pedagogickou fakultu obor výtvarná výchova. Různým výtvarným technikám se věnuje zhruba 15 let a 9 roky tyto techniky také vyučuje. Nejraději má malbu na hedvábí, pletení z pedigu a obrazy na plátně technikou decoupage. Baví ji také korálkování, malování na sklo, drátování, malba na textil atd. Stále se snaží naučit, pochytit a odkoukat něco nového.
její web: tvorive napady.wbs.cz a fotogalerie prací


Programming FOLDINA.cz