MŮJ ÚČET

Akce

č.8061: On-line kurz drátování Strom života 20. 10. 2021 ST

č.8061: On-line kurz drátování Strom života 20. 10. 2021 ST


Ve středu 20. října 2021 od 19:00 hodin proběhne On-line kurz drátování Strom života prostřednictvím aplikace Zoom.

Pro účast na kurzu potřebujete počítač s web kamerou a mikrofonem nebo chytrý telefon s předním fotoaparátem a připojení k internetu. Před konáním kurzu vám bude zaslán odkaz pro připojení do aplikace Zoom.
Podívejte se, jak se do Zoomu připojit v tomto videu. Je to opravdu snadné :)


Sejdeme se spolu u obrazovek v pohodlí vašeho domova a vyrobíme si drátovaný strom života z materiálu, který máte doma, nebo si ho můžete objednat na našem e-shopu. Velikost stromu si můžete zvolit podle sebe, stejně jako materiál, ze kterého strom budete vyrábět.

On-line kurz proběhne v aplikaci Zoom, kde se uvidíme všichni navzájem a můžeme si povídat.
Můžete se ptát, když vám něco nebude jasné. Lektorka vám ráda postup ukáže opakovaně, aby mu každý rozumněl. Pokud nebudete mít chuť zapnout kameru, nemusíte. Mluvit do mikrofonu, nebo být vidět na kameru bude čistě dobrovolné. Pro komunikaci můžete využít i vnitřní chat pro všechny nebo jen s lektorkou.

 • Menší strom na fotce má průměr 7 cm a je vyroben z 20 ks jabloňových listů a 3 ks plochých kytek 14 mm.
  Takto velký strom zvládne dokončit začátečník během kurzu.
 • Větší strom na fotce má průměr 9 cm a je vyroben ze 100 kusů lístků a 16 ks plochých kytek 8 mm.
  Takto velký strom vyrobí začátečník za cca 5 hodin. Dokončíte si ho tedy sami po kurzu - budete mít veškeré instrukce a budete vědět, jak na to.
 • Když budete vyrábět větší strom, nebo strom s větším počtem lístečků, není to vůbec žádný problém :)
  Postup bude stále stejný, jen pracnost bude časově náročnější. S postupem naučeným na kurzu zvládnete strom dodělat sami třeba druhý den.


Obtížnost:
pro úplné začátečníky a mírně pokročilé, nevyžaduje žádnou zkušenost s drátováním

Cena kurzu 550 Kč zahrnuje:

 • interaktivní 3 hodinový on-line kurz s lektorkou s názorným postupem výroby, v rámci kterého vy uvidíte ji a ona vás, když budete chtít (z kurzu není záznam)
 • postup výroby: základního kruhu, upevnění stromu do kruhu, modelace kořenů, kmene a koruny, připevnění různých typů lístečků a dalších korálků
 • přátelské prostředí a společný zážitek z tvorby ve skupině dalších účastníků

Materiál a pomůcky, které budete k výrobě stromu potřebovat (můžete použít to, co máte doma, nebo klikněte na jednotlivé odkazy, které vás navedou do e-shopu):

 • drát měděný, průměr 1,4 mm nebo silnější (lakovaný nebo nelakovaný podle vaší volby, bude potřeba na kruh - délku drátu připravte podle požadované velikosti kruhu)
 • drát měděný, průměr 0,4 mm (lakovaný nebo nelakovaný, na strom na fotce o průměru 9 cm je potřeba 9 metrů, na 7 cm strom 4 metry)
 • lístečky - můžete zvolit jeden typ a velikost nebo kombinovat různé druhy (malý strom 20 ks jabloňových, větší strom 100 ks lístků 6x12mm)
 • kytičky, ovoce, kuličky - záleží na vás, jak chcete strom ozdobit (v případě použití plochých kytiček si připravte ještě drobný rokajl podobné barvy)
 • štípací kleště a ploché kleště
 • zakulacovač drátů, pilník nebo smirkový papír pro zbroušení ostrých konců drátu
 • kulatou formu, podle které vytvarujeme kruh (vyberte si podle požadované velikosti stromu, např. sklenička, miska, dóza, kýbl :P )


Lektorkou kurzu je Dominika Rooya Helusová.

Kurz se koná při minimálním počtu 5 účastníků, maximální kapacita není stanovena.
Kurz není vhodný pro děti do 12 let a handicapované lidi. Z kurzu nebude pořízen záznam.

O tom, co jsou on-line kurzy, si můžete přečíst
v článku na našem blogu.


2023.jpg
2030.jpg
2031.jpg
2032.jpg